Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

MČR Kup Ostrava

Aleš

O víkendu 12. – 14. 5. 2023 se v ostravské atletické hale uskutečnilo Mistrovství České republiky 2023 barevných pásků.

Závodů se zúčastnilo 345 závodníku z 22 škol z celé republiky. Náš klub reprezentovalo 7 závodníků a jeden rozhodčí.
V sobotu závodili mladší, starší žáci a senioři, kde jsme mezi žáky měli čtyři zástupce: Anežku a Jakuba Kučerovi, Nikitu Noskovou a Sašu Mazuroka. V tulech měli všichni nabité kategorie. Nikita s Kubou dosáhli ve svých kategoriích na bronzové příčky, Anežka bohužel vypadla těsně před medailí a Saša také neuspěl. Po obědě si ještě starší žáci vyzkoušeli tukgi (speciální techniky), ale nikdo z našich se nenominoval, a tak jsme vyrazili vyvětrat a protáhnout nohy do bývalých železáren Dolní oblast Vítkovice. Po příjezdu na hotel se junioři ještě lehce proběhli do nedalekého hornického muzea.
V neděli přišli na řadu naši junioři Patrik Zehle, Jelisej Čornoknyžnyj a Saša Akimov. Jelisej v tulech získal stříbrnou medaili a Patrik ve stejné kategorii bronz. Saša dosáhl také na bronzovou medaili. V matsogi si kluci vedli lépe. Jako první nastoupil Jelisej, který porazil všechny své soupeře a vyhrál zlato. Další byl na řadě Patrik, který po těsné prohře získal bronzovou medaili. Poslední naše želízko ve sportovním boji byl Saša. Ten také porazil všechny soupeře a mohl se postavit na nejvyšší stupínek. Všichni tři také soutěžili ve speciálních technikách, kde byl nejblíže medaili Jelisej. Bohužel jeho techniku rozhodčí neshledali jako správnou a v tukgi se nikdo nenominoval.
Celý víkend rozhodoval na ringu 1 Milan Duong, kterého bych také rád pochválil za výbornou práci.
Všem moc gratuluji a přeji hodně štěstí na dalších závodech!